-
Vendor:B. Braun Deutschland GmbH & Co. KGB. Braun Prontosan® acute wound gel - 30 | Tube (30 g)
Regular price $21.52 USDSale price $21.52 USD Regular priceUnit price $717.33 per kg$21.52 USD -
Up to 6% offVendor:MaiMed GmbHMaiMed-inject, waterproof injection plaster
Regular price From $4.21 USDSale price From $4.21 USD Regular priceUnit price per$4.21 USD -
Vendor:Paul Hartmann AGHartmann Molicare® Skin skin protector | Can (1 piece)
Regular price $9.79 USDSale price $9.79 USD Regular priceUnit price per$9.79 USD -
Vendor:Schülke & Mayr GmbHSchülke Octenilin® wound gel - 20 ml | Pack (20 ml)
Regular price $19.78 USDSale price $19.78 USD Regular priceUnit price $989.00 per l$19.78 USD -
Up to 11% offVendor:MaiMed GmbHMaiMed-porefix transparent sterile quick wound dressing
Regular price From $4.87 USDSale price From $4.87 USD Regular priceUnit price per$4.87 USD -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-MT-unsterile gauze swabs, 500 pieces/foil bag
Regular price From $15.43 USDSale price From $15.43 USD Regular priceUnit price per$15.43 USD -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-VK-Stoma-non-sterile 10x10cm 4-fold, 40g fleece compresses of 100 pieces/paper bag | Pack (100 pieces)
Regular price $3.66 USDSale price $3.66 USD Regular priceUnit price per$3.66 USD -
Vendor:B. Braun Deutschland GmbH & Co. KGB. Braun Prontosan® Wound Spray, wound spray 75 ml | Bottle (75 ml)
Regular price $12.33 USDSale price $12.33 USD Regular priceUnit price $164.40 per l$12.33 USD -
Up to 3% offVendor:Meditrade GmbHMeditrade Beesana® Mulltubfer, Unstertil
Regular price From $11.84 USDSale price From $11.84 USD Regular priceUnit price per$11.84 USD -
Vendor:Paul Hartmann AGHartmann Dermaplast® Quick Aid, self -adhesive foam association, 6 cm x 2 m
Regular price From $5.80 USDSale price From $5.80 USD Regular priceUnit price $3.10 per m$5.80 USD -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-VKS-sterile fleece slit compresses, 25x2 pieces/box
Regular price From $3.72 USDSale price From $3.72 USD Regular priceUnit price per$3.72 USD -
Vendor:Holthaus Medical GmbH & Co. KGHOLTHAUS YPSIZELL cellar dip, Unsteril 2 x 500 | Pack (1000 pieces)
Low stockRegular price $7.31 USDSale price $7.31 USD Regular priceUnit price per$7.31 USD -
Vendor:Holthaus Medical GmbH & Co. KGHOLTHAUS Medical Ypsilin® wound cleaning towels - donor pack | Pack (40 pieces)
Regular price $16.57 USDSale price $16.57 USD Regular priceUnit price per$16.57 USD -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-pore adhesive plaster made of porous fleece
Regular price From $7.50 USDSale price From $7.50 USD Regular priceUnit price per$7.50 USD -
Vendor:ARNOWA GmbHARNOMED COLD/WARM PACK Reusable cold/warm compresses
Low stockRegular price From $3.92 USDSale price From $3.92 USD Regular priceUnit price per$3.92 USD